کیفری

حقوق کیفری

حقوق کیفری شاخه‌ای از حقوق عمومی است که به انواع جرائم و چگونگی مجازات آن‌ها می‌پردازد، در این شاخه ازحقوق برای تهیه و تدوین قوانین جزایی و اجرای آن‌ها استفاده از دستاوردهای جرم‌شناسی (مجموعه دانش‌هاییکه در بررسی بزهکاری به علل پیدایش، تکوین فرآیند و آثار جرم توجه دارد) ضروری است.

حقوق کیفری یا حقوق جزا یا حقوق جنایی شاخه‌ای از حقوق عمومی است که به بررسی حمایت‌های دولت از حقوق افراد و ارزش‌های جامعه می‌پردازد.

اساساً قوانین جزایی آفریننده حقوق برای افراد جامعه نیست؛ بلکه تنها افراد را مجبور به رعایت حقوق و ارزش‌ها می‌کند. به همین دلیل است که حقوق جزا را، «حقوق ارزشها» نیز نامیده‌اند. مشخصه بارز حقوق جزا (کیفری)، ضمانت اجرای شدید آن است. این مجازات و کیفر است که حقوق جزا را به رشته‌ای سرکوبگر، در مقابل سایر گرایش‌ها تبدیل کرده‌است. از آن‌جا که این ابزار تنها در اختیار حاکمیت است، حقوق جزا را شاخه‌ای از حقوق عمومی دانسته‌اند.

حقوق کیفری عمومی:

بررسی مفهوم جرم، مجرم و مسوولیت کیفری و مجازات و اقدامات تأمینی و تربیتی

حقوق جزای اختصاصی:

بررسی یکایک جرایم، عناصر اختصاصی تشکیل دهنده هر یک از جرایم و مجازات مربوطه

فرق متهم با مجرم چیست؟

از منظر ادبیات کلمه متهم همخانواده تهمت است بنابرین متهم از منظر حقوقی به کسی گفته می شود که به عنوان فاعل کاری است که آن کار، جرم محسوب می شودوبه عبارت بهتر به کسی که تهمت عملی که جرم است، را نسبت می دهند متهم میگویند
و به منظور تحقیق صحت وسقم این  تهمت، او مورد پیگرد قرار می گیرد، متهم می گویند.

اما مجرم کسی است که اتهام وی در دادگاه ثابت شده باشد وبرای عمل او مجازاتی در قانون پیش بینی شده باشد . و مرسوم است که میگویند هر متهمی لزوماٌ مجرم نیست، مگر این که جرم وی توسط دادگاه صالح ثابت شود و از زمانی که جرم در دادگاه علیه متهم ثابت می شود، می توان او را مجرم نامید. و متهم از وقتی که حکم دادگاه علیه او صادر شده و سپس قطعی می شود نام محکوم به خود می گیرد.

چرا موسسه حقوقی و کیفری و داوری فرشاد بالاپور

زیرا که شما در این موسسه حقوقی و کیفری و داوری بهره‌مند خواهید شد از:

وکلای با تجربه

شما می توانید با بهره گیری از وکلای با تجربه و اساتید علم حقوق از راهنمایی های دقیق در رابطه با پرونده قضایی خود بهره مند شوید.

مشاوره رایگان

گروه وکلای فرشاد بالاپور آمادگی ارائه مشاوره رایگان به شما هموطنان عزیز را دارد.

پشتیبانی سریع

ما همه مسیرهای ممکن را برای ارتباط هر چه بهتر و سریعتر شما عزیزان با کارشناسان و وکلای با تجربه‌مان فراهم کرده‌ایم تا از ساده‌ترین مسیرها بتوانید پیگیر پرونده قضایی خود باشید.

دستمزد

حق الوکاله معقول و مطابق تعرفه وکلای دادگستری مصوب سال 1399

شما در چه مواردی می توانید از خدمات دپارتمان کیفری مجموعه ما بهره مند شوید:

1-چیزی بنویسید

2-چیزی بنویسید

3-چیزی بنویسید

4-چیزی بنویسید

5- چیزی بنویسید.

چرا دپارتمان خقوق خانواده را انتخاب کنیم؟

صرفه جویی در زمان
صرفه جویی در وقت
صرفه جویی در هزینه
رفع کدورت های احتمالی

برخی از فعالیت های ما

گروه وکلای فرشاد بالاپور با بیش از 10 سال تجربه در رفع مشکلات قضایی شما هموطنان عزیز از طریق دپارتمان کیفری، با نوجه به روش مذاکره منحصر به فرد خود، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌نماید.

اینجا چیزی بنویسید

    مشاوره رایگان دریافت کنید